Відділ освіти Апостолівської районної державної адміністрації Підстепнянська загальноосвітня школа І ступеня

Поради для батьків

Як допомогти дитині виконати домашнє завдання?

Дуже важливо з самого початку навчання привчити дитину до правильного виконання домашнього завдання. Допоможіть своєму учневі відчути всю важливість цього процесу.

Обладнайте зручне робоче місце.

Обладнайте для учня зручне робоче місце, з урахуванням його зросту. Стежите, щоб джерело світла знаходилося по центру стола або трохи лівіше. Дитині повинно бути комфортно при виконанні домашнього завдання.

Створіть робочу атмосферу.

Стежте за тим, щоб ніщо не відволікало дитину від підручників. Вимкніть телевізор, радіо, приберіть з поля зору іграшки.

Відпочинок і обід – секрет успіху.

Не садіть дитину за уроки відразу, як тільки вона прийде з школи. Дайте їй відпочити від школи і погратися. Обов’язково нагодуйте обідом.

Від легшого до важчого.

Привчіть дитину починати підготовку домашнього завдання з найбільш важких предметів. Найчастіше це точні науки - математика, рідна мова, іноземна мова. Потім хай переходить до більш легших і цікавіших. Вірші краще вивчати разом.

Індивідуальна схема підготовки.

Ви допоможете своїй дитині навчиться виконувати домашнє завдання без проблем, якщо виробите з нею індивідуальну схему підготовки. Залежно від схильностей вашої дитини, виконання завдання може мати ігровий характер. Наприклад, потрібно вирішити задачу. Необов'язково це робити за столом. Навчіть дитину використовувати наочний матеріал і інші допоміжні засоби, для вирішення завдання з математики. Коли відповідь буде знайдена, учневі зостанеться лише сісти за стіл і правильно записати ті дії, які він виконав за допомогою предметів.

Стежте, щоб дитина не перевтомлювалася.

Обов'язково робіть 10-ти хвилинну перерву між завданнями з різних предметів. Не примушуйте сидіти за підручниками більше 30 хвилин без перерви. Виконання всіх уроків в ідеалі не повинно перевищувати 2 години.

Ніколи не відмовляйте в допомозі.

Якщо у дитини не виходить якесь із завдань, то ніколи не відмовляйте їй в допомозі. Якщо ж після пояснення ви відчуваєте, що дитина так і не зрозуміла, перемкніть її на інші завдання, а до цього поверніться трохи пізніше.

Головне – це дитина.

Якщо у вашій сім'ї дитина робить домашнє завдання самостійно, а ви тільки перевіряєте його прийшовши з роботи, то не зустрічайте дитину словами: “Ти вже зробив уроки?”. Поговоріть зі своєю дитиною на різні теми, попросіть розповісти як її справи, самопочуття. Хай дитина відчує, що для вас важливіше саме вона, а не її домашнє завдання.