Відділ освіти Апостолівської районної державної адміністрації Підстепнянська загальноосвітня школа І ступеня

УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ. Планування і контроль. Концепція розвитку навчального закладу.

Концепція розвитку школи розроблена у відповідності до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державної національної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Національною доктриною розвитку освіти в Україні, державних програм «Вчитель», «Програма розвитку загальної середньої освіти на 2000-2010 роки», Концепції загальної середньої освіти , інших державних нормативних документів, що стосуються розвитку і реформування освіти в Україні.

Концепція ставить за мету створення оптимальної системи роботи закладу для досягнення стратегічних завдань реформування змісту освіти, забезпечення знаннями на основі державних стандартів, зрощення ініціативно творчої особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу суспільства.

Концепція містить загальні положення, організацію навчально-виховного процесу, структуру та пріоритетні напрямки розвитку школи, стратегію діяльності закладу, фінансово-господарську діяльність, основи успіху управління сучасною школою. Пріоритетні напрямки діяльності закладу над реалізацією засад концепції:

¨     Інформатизація освіти, запровадження освітніх інноваційних технологій;
¨     Стимулювання у молоді прагнення до здорового способу   життя;
¨     Модернізація управління;
¨     Професійне вдосконалення педагогічних працівників.

Виходячи з цього адміністрація та педколектив школи здійснюють системний аналіз, планують та відповідно коригують свою діяльність.

Згідно з Концепцією розвитку здійснюється перспективне та поточне планування роботи всіх ланок і напрямів діяльності школи.

Умови навчально-виховного процесу

Питання формування культури здоров’я є пріоритетним напрямком діяльності органів управління закладом. Для створення відповідних санітарно-гігієнічних умов функціонування закладу передбачено :

дотримання вимог державних органів санітарно-епідеміологічного контролю відповідно до чинного законодавства ;
організацію раціонального режиму навчально-виховного процесу;
введення стабільного рухового режиму учнів : система рухової активності школярів включає фізичні заняття ігрові перерви, рухові паузи на уроках, уроки фізичної культури);
організацію гарячого харчування учнів для різних груп здоров’я дітей.

Основним завданням забезпечення збереження життя та здоров’я учнів закладу є контроль за станом здоров’я під наглядом медичного працівника школи та за необхідністю коригування індивідуального рухового режиму, здійснення профілактики та діагностики захворювань, проведення щеплень, надання медичних послуг, Приділяти особливу увагу пропаганді здорового способу життя, залучати дітей до регулярних занять фізичною культурою і спортом, Раціонально використовувати наявну матеріально-технічну базу, ігровий та спортивний майданчики, Організовувати змістовне дозвілля дітей під час канікул у пришкільному таборі «Дзвіночок».